Basisonderwijs
Op www.tropenrooster.nl vindt u het onderwijsaanbod voor het basis- en voortgezet onderwijs van het Tropenmuseum en het Tropentheater.
Het Tropenmuseum biedt rondleidingen en begeleide programma's voor alle groepen van het basisonderwijs. Voor groep 7 en 8 heeft het Tropenmuseum ook kijktochten. De rondleidingen worden aangepast aan de leeftijd van de leerlingen. Door middel van vragen worden de leerlingen actief bij de rondleidingen betrokken.
De begeleide programma's bestaan uit een voorbereidende les, het museumbezoek en een verwerkingsles. De programma's en rondleidingen sluiten aan op de onderwerpen die in het basisonderwijs aan bod komen.
TIP: Museumklas van het jaar 2012
Maak iets nieuws met iets ouds
Maak uw geplande museumbezoek aan het Tropenmuseum extra leuk en leerzaam en schrijf uw groep in voor de Museumklas van het Jaar 2012. Het thema van dit jaar is: ‘Maak iets nieuws met iets ouds!’. Laat het Tropenmuseum uw groep inspireren en maak een nieuw kunstwerk of werkstuk over uw museumbezoek.
Deze wedstrijd zorgt voor verdieping van het geplande museumbezoek en is eenvoudig in te passen. Deelname is gratis en zowel u als uw leerlingen maken kans op fantastische prijzen.
Schrijf uw klas in voor Museumklas van het jaar 2012.
Met Kantjil kunnen kinderen uit groep 1 & 2 op ontdekkingstocht gaan door het museum.
Tijdens Daar zit muziek in! maken leerlingen van 6 t/m 12 jaar een muzikale reis door het Tropenmuseum. Ze ontdekken instrumenten van over de hele wereld en leren ritmes maken. Ook spelen ze samen op echte Caribische steeldrums.
De Qi van China
11 januari 2010 t/m 4 maart 2012
‘De Qi van China’ is een levendige tentoonstelling over de qi (spreek uit: tsjie), de energie die door alles en iedereen stroomt. De ‘Chinatours’ zijn voor kinderen vanaf 6 jaar. Meer informatie over de Chinatours.
Reserveren is verplicht, voor meer informatie over de reserveringsmogelijkheden belt u 020 - 5688233.
