Tropenmuseum
Hoofdmenu
Betsabeé Romero - Cars & Traces: Best Verzorgde Boeken 2010

Betsabeé Romero - Cars & Traces: Best Verzorgde Boeken 2010

Publicatie Betsabeé RomeroDe publicatie Betsabeé Romero, Cars and Traces, die hoorde bij de gelijknamige tentoonstelling in het Tropenmuseum, is verkozen tot een van de Best Verzorgde Boeken van 2010. Er werd een selectie gemaakt uit 376 inzendingen. Alle 33 winnende publicaties zijn later dit jaar te zien in The Temporary Stedelijk 2 in Amsterdam.

Grafisch ontwerp

Het Tropenmuseum en uitgever KIT Publishers vroegen Rob van den Nieuwenhuizen het grafisch ontwerp van het boek te verzorgen. Het museum wilde een eigenzinnige, visuele tentoonstellingspublicatie die aansloot bij de stijl van de Mexicaanse kunstenares Betsabeé Romero. Van verschillende kenners van haar werk en Mexicaanse kunst werden artikelen toegevoegd.

The Temporary Stedelijk 2

Naast de expositie in The Temporary Stedelijk 2 zullen alle verkozen boeken op diverse andere plaatsen in binnen- en buitenland te zien zijn. Na afloop van de tentoonstellingen nemen het Museum van het Boek te Den Haag, de Bijzondere Collecties van de Universiteit van Amsterdam, de Deutsche Bibliothek in Leipzig en Stichting De Best Verzorgde Boeken de complete set Best Verzorgde Boeken op in hun collecties.

Verder worden de Best Verzorgde Boeken bijeengebracht in de catalogus ‘The Best Dutch Book Designs 2010, De Best Verzorgde Boeken’. De jury bestond uit de volgende leden:

  • Jan de Boer (Studio Jan de Boer, Amsterdam)
  • Vanessa van Dam (ontwerper, Amsterdam)
  • Ada Lopes Cardozo (Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, Den Haag)
  • Erna Staal (Uitgeverij Atlas, Amsterdam)
  • Fokko Tamminga (Drukkerij ANDO, Den Haag)

Lees meer over de publicatie Betsabeé Romero - Cars & Traces

Zie ook: www.bestverzorgdeboeken.nl.


Koninklijk Instituut voor de Tropen