Tropenmuseum
Hoofdmenu

Tropenmuseum, Tropentheater en de bibliotheek bedreigd

Maandagsluiting JPG

AMSTERDAM- De culturele activiteiten van het Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) worden bedreigd. Dit blijkt uit een brief van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De brief stelt dat vanaf 2013 het Tropenmuseum, het Tropentheater en de Bibliotheek van het KIT geen financiering meer van het ministerie ontvangen. De overige afdelingen van het KIT, die zich richten op duurzame ontwikkeling in Zuid- en Midden Amerika, Afrika en Azië zouden wel voor financiering in aanmerking blijven komen. Wat met de culturele poot van het KIT moet gaan gebeuren is onduidelijk.

Het KIT heeft een omzet van 48 miljoen per jaar. Daarvan wordt in 2011 20 miljoen bekostigd door het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Het wegsnijden van de culturele pijler van het KIT tast hoe dan ook onze overige activiteiten aan op het gebied van duurzame ontwikkeling, gezondheid en kennisoverdracht. Mr. Jan Donner, voorzitter van de Raad van Bestuur:‘Duurzame ontwikkeling en cultuur zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het Tropenmuseum, Tropentheater en de bibliotheek zijn net als de andere afdelingen bij tientallen ontwikkelingsprojecten in het buitenland betrokken’.

Staatssecretaris Knapen zei vanavond in het tv-programma EenVandaag dat er nu eenmaal moet worden bezuinigd.In 2011 heeft het KIT al 17% moeten bezuinigen op de rijksbijdrage. Het KIT zoekt verdere besparingen door samenwerking en het verhogen van haar overige inkomsten. Donner: ‘We begrijpen de urgentie, maar niet waarom na 102 jaar de financiering naar 0 moet’.

Het Instituut zet de dialoog met de verschillende partijen voort en beraadt zich op verdere stappen.


Noot voor de redactie

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Koninklijk Instituut voor de Tropen:
Hoofd Corporate Communication Kees Tukker;Telefoonnummer 020 – 568 8597 / 06-53848580.


Koninklijk Instituut voor de Tropen