De Qi van China
t/m voorjaar 2012 in Tropenmuseum Junior
Jump into China!
Qi (spreek uit: tsjie) is de energie die door alles en iedereen stroomt. Door mensen en dingen, dieren en gebouwen.
De Qi van China’ is een tentoonstelling in Tropenmuseum Junior die je kunt bezoeken door mee te gaan met één van de verschillende Chinatours. Ontdek tijdens deze actieve tour hoe jij je eigen qi kunt laten stromen. Met koken, karaoke, soldaten, kalligrafie, paraplu’s en kungfu.
LET OP
De Qi van China is vooral gemaakt voor kinderen van 6 -13 jaar. De tentoonstelling kan alleen bezocht worden door mee te gaan met een van de verschillende Chinatours. Deze tours vinden plaats op vaste tijden, het is zeer raadzaam om vooraf te reserveren via 020-568 8233.
Qi Game
Ook online kun je je qi laten stromen! Ga naar www.qigame.nl. Jouw hulp is nodig. De draak en de parel zijn hun energie kwijt. Hemel en aarde zijn uit balans. Kun jij de qi weer terugbrengen? Speel de vijf games en zorg dat je zoveel mogelijk qi verzamelt. Ook leuk als je (nog) niet naar de tentoonstelling bent geweest. Heb je de Chinatour gedaan? Dan win je extra qi met de qi-sprong die je in de tentoonstelling hebt gemaakt.
Qi boek: 'De Parel en de Draak'
De Parel en de Draak is een boek vol foto’s, bewegende plaatjes en persoonlijke verhalen voor iedereen die China beter wil leren kennen. Een boek vol Chinese levenskracht, over een land in beweging. Lees meer over 'De Parel en de Draak'
Praktische informatie
‘De Qi van China’ is alleen te bezoeken door mee te gaan met één van de verschillende Chinatours:
- Chinatour voor kinderen (6 t/m 13 jaar)
- Chinatour voor alle leeftijden
- Chinatour voor scholen
Reserveren is raadzaam: 020 568 8233, zeker voor groepen (verjaardagspartijtjes).
Making of...
Wil je meer weten over het reilen en zeilen tijdens het maken van deze bijzondere tentoonstelling? Lees dan de 'Making of...'.
‘De Qi van China’ is mede mogelijk gemaakt door bijdragen van:
Adessium Foundation, Amsterdams Fonds voor de Kunst, Gemeente Amsterdam, Ministerie van Buitenlandse Zaken & Ontwikkelingssamenwerking, Mondriaan Stichting, Nationale Commissie voor Internationale Samenwerking en Duurzame Ontwikkeling (NCDO), Prins Bernhard Cultuurfonds, VSBfonds. Mediapartner: Hyves. Lees meer over de sponsoren en partners van 'de Qi van China'.