Sabi Suriname

Colofon Sabi Suriname

Concept, realisatie en organisatie / Concept, realization and organisation
Tropenmuseum Junior

Tentoonstellingsvormgeving en Grafische Vormgeving / Exhibition and Graphic Design
Kinkorn BV
Tiquestar
Esther de Boer
Kapooow

Lichtontwerp / Light Design
Tom Verheijen

Geluidsontwerp / Soundscapes
Geluidsontwerp en opnames: NL Geluid Wim Conradi
Muziekmix Studio Dansi: Harto Soemodihardjo

Productie in Suriname / Production in Surinam
Ada Korbee, Aruna Mungra, Joney Dokoe, Sharmila Mataw (Cambridge International)

Technische realisatie / Technical realization
Kloosterboer Decor BV
Mudware
De Cirkel

Audiovisuele & Multimedia producties / Audiovisual & Multimedia productions
Kinkorn BV
Quincy Lisse
Zandanimatie: Zandtovenaar Gert van der Vijver
Tori Oso: Dudikov: Patrick Louwerse & Gert-Willem Visser, Mikki Sindhunata, Auke de Vries, Jorrit Schaap en Hielke Praagman
Anansi: Iven Cudogham, Moldybird 

Inrichting / Installation
Silvia van de Goorberg, Sonja Kip, Elisabeth Kuiper, Ronald Schinkelboer, Junilla, Tropenmuseum

Teksten / Texts
Smita James
Tropenmuseum Junior

Audioverhalen / audio stories
Sharmila Badloe, Iven Cudogham,  Dhiren Gangaram Panday, Gerda Havertong, Sergio IJssel, Onias Landveld, Mike Libanon, Gale Rama, Dennis Rudge, Farida van den Stoom, Mandela Wee Wee, Simone Weimans

Belettering & Prints / Lettering & Prints
Erkamp Reclame

Collectie
Bruikleengevers / Lenders
Liesbet Ruben, Bas Spek, Jane Stjeward-Schubert, Sabrina Sugiarto

Makers van collectie
Ronny Abai en Antonius Lamafoe: Aucaans houtsnijwerk (bankjes en peddels) en gegraveerde lepels
Danashon akaa Dona Akobe: tembe puzzel, spiegels, kammen, bankjes
Josien Aloema: inheemse pocho’s
Bernard Bodjieen en Looni: onaffe korjaal, bankje, peddels en pompa’s
Hercus van de Bosch: krawasi en sambura
Bongo Charly (Leon) Lemmer): upcycle instrumenten en apinti en hari en skratsji
Joney Doekoe i.s.m makers uit Pikin Slee: Konnoe, Sanini, Apanto, Betian, Tina, Jacinta, Osjara, Apanto mujee, Domdo, Olanie, Doedie, Biesa, jena, Moni pau, Felic, Rita, Karunjee, Anisi, Sefajan, Djaba en Wilgo: Saramaccaanse maraca’s, kalebassen, matapi, gegraveerde lepels en bord, pangi’s, angisa, cassavekoeken en afdekdoeken
Gertrude Draaibas: krawassi’s en enkelrammelaars
Ewald Legimin Imankarijo: Jarang Kepang paarden
Henny Kasseran: kendang
Looli: bankjes, pompa’s, peddels, korjaal in wording
David Linga ism Totomboti: vier houten beelden
Theo Misiedjan: Aucaanse korjaal Moi Taki
Parohi: aardewerken dya’s
Tresna Pinas: kawai enkelbanden
Fabian de Randamie (Grizzly) - muurschilderingen en schaafijskar beschildering
Reinhard Tapoka: Dierenbankjes
Benedicta Tokoe-Panè: inheemse hangmat
Ernie Wolf (Okobua): apinti en sambura
Toya Saaki e.a. van Totomboti kunstenaarscollectief, Pikin Slee): vier houten beelden (i.s.m. David Linga), kuku huisje, bankjes, peddels, zwaaitollen, vijzels en stampers
Sensie: Uma bankje
Stanga: apinti en bankje
Maurice van Zante (Tiquestar): muurschilderingen Fesa Strati en Komakoisi

Schenking / gift
Gerard Alberga (Stichting Openluchtmuseum Fort Nieuw Amsterdam): schaafijskar
Ba Sapto:  wierook pot
Dinesh Mahesh (Soekhoe en Zonen): boomstam schijven

Reproducties / reproductions
Buku Bibliotheca Surinamica, Nationaal Archief, Rijksmuseum Amsterdam, Familie de Kom, Uitgeverij Atlas Contact, Universitaire Bibliotheken Leiden, Bijzondere Collecties, Stichting Nationaal Museum van Wereldculturen

Met dank aan /  With thanks to
Met dank aan in Nederland
Carmen Abels, Mica Abels, Terry Ronald Agerkop,
Karin Amatmoekrin, Tinde van Andel, Reinier Artist, Pravini Baboeram, Sharmila Badloe, Shivdutt Badloo, Leo Balai, Narsingh Balwantsingh,
Richelle Banda-Renfurm (SCV Masaraipono), Gilbert Banda (SCV Masaraipono), Joyce Banel, Arjan Berben, Aspha Bijnaar (Educatiestudio), Ruggero Biswane (SCV Masaraipono), Peggy Brandon, Margriet Broekroelofs (ArtEZ) , Daphne Bruijne (Restaurant Uitvlugt), Hans Buddingh, Carolline Budeke, Edgar Burgos, Eithne B. Carlin, Jennifer Chobin, Glen Codfried, Glainess Adely Copra, Jeanine Cronie, Vince Donders, Romy Doornkamp (ArtEZ), Marian Duff, Esther Duysker, Nico Eigenhuis, Mitchell Esajas (Black Archives), Delilah Eugenio, Paul Faber, Jonna Fraser, Ronnie Flex, Babs Gons, Gladys Gouveneur-Nooitmeer, Vinije Haabo, Carl Haarnack (Buku Bibliotheca Surinamica), Iris Harman,  Coco Hoogendam, Shari Hubeek (Top Notch), David Karg en Tristan, Emily Karg (Reinwardt Academie), Prof. Dr. Michiel van Kempen, G. Lieshout Kon Fong, Kees de Koning (Top Notch), Sophie Lambo (Zuidelijktoneel), Sheila Landveld, Jurgen Lisse, Gretha Lonwijk, Tony Lonwijk, Juliette Lok-Hin, Marlon Lok-Hin, Angela Manders (ArtEZ), Meryam Manaa, Marian Markelo, Mirjam Marks, Phyllis Matredjo, Irene Meijer, Hariette Mingoen, Carla Mohammed, Ineke Mok, André Mosis, Elvin Mosis, Walter Muringen, Ellen Neslo, Danielle Pater (Zuidelijktoneel), Elliot Paulina, Ramses Paulina, Colin Peneux (Reinwardt Academie), Isis van der Plas, Thomas Polimé, Sarah Prescimone, Job Raaijmakers, Elle Renfurm (SCV Masaraipono), ​​​​​​​Daniella Rodrigo, Stephanie Ronowikromo, Ellen Rose, Monique Sanches (Gran Krutu), Judith Sandriman, Rick Sarip, Dimphy Schreurs, Chaneska Sommer, Prof. Dr. Alex van Stipriaan, Dineke Stam, Sarah Strassburger (ArtEZ), Kiran Sukul, Patricia Tel, Jorgen Tjon A Fong (Urban Myth), Ellen Tjon a Meeuw (Well Made producties), Rohid Tjon Poen Ghie, Sabine Veenendaal, Kayleigh de Vos, Marcel Vos, Annemarie de Wildt (Amsterdam Museum), Otmar Watson(Untold), Nyanga Weder, Saundra Williams,, Jan Wolters Smit, Simone Zeefuik, Lichelle Van Zijl, Kumar, Latifah, Marietta (down town oasis), Tabitha, De Indische Buurt School, Kunstmagneetschool De Kraal, OBS De Dapper school, Montessorischool Steigereiland, 4de Montessorischool De Pinksterbloem, Basisschool de Rozemarn, Kinderkoor Kids van Oost 

Met dank aan in Suriname
Lalita Adhin, Marita Alberga, Josin Aloema en Nardo, Vincent Aloema, Sandra Ammersingh, José Artist (VIDS), Sandra Balsinghwan, Lilien Banel-Mentopawiro, Hercus van der Bosch, Annette Bijman (De Kus), Etyo Doekoe (Totomboti), Hugo en Dion Brunnink, Joney Doekoe (Saamaka Museum), Hennah Draaibaar, Jantine van den Driest (Villa Zapakara), Roline Ellioth, Micle Fung You Kee, Harold Gessel (Radio Apnti), Gaby Giessler, Jaap Hoogendam (Parbode), Erienne Hynes Louens , Soeki Irodikromo, Henry Kassaran, Ada Korbee, St. Kuluwayak, Ingrid Lemmen Reddd, Idi Lemmers, Dakaya Lenz (Villa Zapakara) , Tessa Leeuwsha, Harvey Lisse, Michael Lisse, Henny en Benny Magmoet, Cynthia Mc-Leod, André Mosis, Marcha Mormon, Aruna Mungra, Kapitein Ricardo en Greta Panè (VIDS), Marcel Pinas (Kibii  Foundation), Tresna Pinas, Marsha Pieplenbosch (Directeur nationale Volks muziekschool Suriname), Donovan Pramy (Kibii Foundation), Kries Ramkhelawan, Toya Saaki (kunstenaarscollectief Totomboti), Ba Sapto, Jan Soebhag, Bas Spek, Riccardo Steeman, Dorothy Traag, Roy Tjin, Ruben Vyent, Ernie Wolf, Machmood Tirwasi (Bangun Wiromo), St.Paulusschool Paramaribo, St.Elisabethschool 2 Paramaribo, Lagere school Galibi

Sabi Suriname werd financieel mede mogelijk gemaakt door / Sabi Suriname was made possible with the financial support of

Mondriaanfonds
VSB Fonds
Prins Bernhard Cultuurfonds
Freek en Hella de Jonge Stichting
Stichting Zabawas
AMVJ Fonds
Hendrik Muller
Gravin van Bylandt