

Er is een bijzondere ontdekking gedaan in het Tropenmuseum. Op verdieping min 7 in het Surinamedepot is een tot nu toe onbekende wereld ontdekt: de Wereld achter de Dingen.
In deze wereld vaart een boot en praten de voorwerpen. Ze vertellen over zichzelf en waar ze vandaan komen. In deze wereld komen de leerlingen op een wonderlijke manier aan op Ons Erf. Daar worden ze muzikaal onthaald door het Suriname-team. Vanaf daar vertrekken ze naar het binnenland, de toko, de feeststraat, de dans- en muziekstudio. Op al deze plekken gaan ze aan de slag in een ‘proberi’ waarbij ze koken, dansen, musiceren, graveren of een optocht maken. Al doende ontdekken ze hoe Suriname met Nederland en de wereld is verbonden. In een feestelijke afsluiting komt alles en iedereen samen.
Om je bezoek aan Sabi Suriname voor te bereiden, is online lesmateriaal ontwikkeld. De lessen kun je ook los van een bezoek gebruiken. Al denken (en hopen) wij dat je leerlingen dan ook graag in Tropenmuseum Junior de Wereld achter de Dingen van Suriname willen ontdekken.
Lesmateriaal voor de brugklassen van het voortgezet onderwijs
De les duurt 90 minuten (twee lesuren)
Leerlingen leren dat Surinamers superdivers zijn met wereldwijde verbindingen. Dat die diversiteit alles te maken heeft met de koloniale geschiedenis. Ze leren dat er Surinamers waren die zich vrij vochten en in verzet kwamen tegen de koloniale overheersing. Vier mensen die in verzet kwamen leren ze nader kennen: Boni, Anton de Kom, Tetary en Elisabeth Samson.
In het lesmateriaal zit het filmpje ‘Getekende Geschiedenis’. Dit moeten leerlingen gezien hebben voor hun ontdekkingen in de Wereld achter de Dingen in Sabi Suriname.
Voorbereiding:
Is jouw school in het bezit van iPads/Chromebooks e.d., maak hier dan gebruik van. De leerlingen openen in Google Chrome: lessonup.app. Alle lesopdrachten zijn echter ook zonder device uitvoerbaar. Behandel de opdrachten dan klassikaal. Deze les vind je op LessonUp. Neem van te voren onderstaande docentenhandleiding door.
Heb je een groep die speciale aandacht nodig heeft?
Neem contact op voor maatwerk: 088 - 0042 840
Tropenmuseum Junior is het kindermuseum van het Tropenmuseum. Het werd in 1975 opgericht en staat internationaal bekend om het aansprekende concept: zien, aanraken, beleven en doen. Als je binnenkomt, stap je in een andere wereld: een beleving waarbij alle zintuigen worden geprikkeld. Kom en ervaar het zelf!